Čelzi ponižen kod Votforda: Sedam minuta mraka za novi poraz

Piše: A. S.

5.2.2018

Nogometaši Votforda razbili su Čelzi 4:1 u 26. kolu Premijer lige. Četiri primljena gola pokazuju koliko je odbrana londonskog tima bila loša.

Votford, koji je prije meča važio za autsajdera, postigao je tri gola za svega sedam minuta.

Gosti su bili totalno van ritma, a golovi u njihovoj mreži su u finišu susreta padali kao na filmskoj traci.

Do 82. minute rezultat je bio 1:1, nakon čega se igra momčadi Antonija Kontea (Conte) totalno raspala.

Dini (Deeney) je iz penala doveo domaće u vodstvo u 42. minuti susreta.

U 82. minuti Azar (Hazard) je postigao sjajan gol za 1:1. Kada se očekivao potpuni preokret, domaći su postigli tri gola u periodu od 84. do 90. minute.

Prvo je Janmat (Janmaat) zatresao mrežu gostiju, nakon toga su strijelci bili Deulofeu i za kraj Pereira (Pereyra) za konačnih 4:1.