Kakav potez Džeke! Dijamant je večeras postigao gol, ali svi pričaju o sjajnoj gesti kapitena BiH

11.2.2018

Nogometaši Rome su u posljednjem susretu 24. kola italijanske Serije A večeras u Rimu pobijedili Benevento sa 5:2, a strijelac jednog pogotka bio je Edin Džeko.

Kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine je u 59. minuti zatresao mrežu posljednjeplasiranog tima Serije A i donio preokret svojoj ekipi, koja je na kraju slavila sa 5:2.

Međutim, Džeko je, osim gola, napravio sjajnu gestu koja je izazvala oduševljenje, kako među navijačima Rome, tako i među njegovim saigračima i medijima.

U posljednjoj minuti susreta dosuđen je penal za Romu pri rezultatu 4:2 za "Vučicu".

Penal je trebao izvesti Džeko, ali je Dijamant prepustio izvođenje najstrožije kazne svom saigraču Defrelu, kako bi ovaj postigao svoj prvi gol za Romu, što je i učinio.