Dva gola Azara za sigurnu pobjedu Čelzija protiv WBA

S.Me.

12.2.2018

Posljednja utakmica 27. kola Premijeršipa između Čelzija i WBA pripala je domaćinu rezultatom 3:0.

Ovo je bila dobra prilika "Plavcima" iz Londona da se iskupe pobjedom pred svojim navijačima za posljednja dva poraza u ligi i nastave borbu sa Mančester junajtedom, Liverpulom i Totenhemom za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Na samom početku utakmice mogla se vidjeti doza nervoze kod domaćih igrača, ali ipak prvo poluvrijeme igrači Čelzija završavaju u svoju korist rezultatom 1:0. Gol je postigao Azar (Hazard) na asistenciju Žirua (Giroud) u 25. minuti, kojem je ovo bio i prvi start u plavom dresu.

Drugi dio susreta igrači Čelzija ušli su rasterećenije i odmah se to vidjelo u igri, jer su domaći igrači u potpunosti nadigrali WBA.

U 63. minuti Mozes (Moses) povećava vodstvo na 2:0, da bi Azar svojim drugim golom na meču u 71. minuti povećao prednost na 3:0 i tako dao do znanja gostujućim igračima da više nemaju šta tražiti na "Stamford Bridge" jer je to bila nedostižna prednost.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Čelzi je ostvario važnu pobjedu rezultatom 3:0.

Ovom pobjedom Čelzi je došao do četvrte pozicije na tabeli sa 53 boda, dok je WBA ostao posljednji sa 20 bodova.