Borusija, Arsenal i Milan slavili u prvim utakmicama šesnaestine finala Lige Evrope

Partizan – Viktorija Plzen 1:1

Partizan je na svom stadionu večeras ugostio Viktoriju Plzen u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope, a duel u Beogradu je na kraju završen rezultatom 1:1.

Leandre Tavamba (Tawamba) je u 58. minuti doveo Partizan u prednost od 1:0, da bi u 82. minuti Režnik (Radim Reznik) poravnao na 1:1.

Borusija - Atalanta 3:2

Borusija iz Dortmunda slavila je večeras protiv Atalante, a junak utakmice bio je Miči Bačuaji.

Andrea Širle (Andre Schurrle) doveo je u prednost Borusiju golom u 30. minuti, ali su gosti iz Bergama sa dva gola Iličića došli do preokreta i vodstva od 2:1. Junak utakmice i same Borusije, Bačuaji se razigrao u 65. minuti i izjednačio za 2:2, a nakon toga i u nadoknadi meča zabio pobjedonosni gol.

Ostersunds - Arsenal 0:3

Arsenal je u gostima pobijedio švedski Ostersunds sa 0:3. U ovoj laganoj utakmici golove su postigli Načo Monreal (Nacho), Sotirios Papadžianopulos (Papagiannopoulos) - autogol, te Mesut Ozil.

Ludogorec - Milan 0:3

Milan je također u gostima u Bugarskoj kod Ludogoreca slavio istim rezultatom kao i Topnici.

Milan je poveo u 45. minuti, kada Patrik Kutrone (Patrick Cutrone) pogađa za 0:1. Pobjednik je bio jasan već u 64. minuti kada Italijani stižu i to drugoga gola iz penala. Kutrone je iznudio penal, a Rikardo Rodrigez (Ricardo Rodriguez) šutira i pogađa za 0:2. Konačan rezultat od 0:3 postavio je Fabio Borini u nadoknadi meča.