Golijada u Sevilji: Real nakon preokreta slavio nad Betisom

D. K.

18.2.2018

Ekipa Real Madrida večeras je nakon preokreta slavila u Sevilji nad domaćim Betisom rezultatom 5-3, u 24. kolu španskog prvenstva.

Gosti su poveli preko Marka Asensija (Marco Asensio) u 11. minuti, ali je Betis izjednačio u 33. golom Aise Mandija (Aissa).

Četiri minute kasnije hladan tuš navijačima iz španske prijestonice priredio je Načo (Nacho), nakon što je nespretno reagirao ispred svog gola i loptu skrenuo u vlastitu mrežu.

No, Madriđani su do vodstva od 3-2 na stadionu "Benito Villamarín" došli za samo 14 minuta igre u nastavku.

Prvo je za izjednačenje u 50. minuti pogodio Serhio Ramos (Sergio), da bi devet minuta kasnije Asensio postigao svoj drugi pogodak.

Na 4-2 povisio je Kristiano Ronaldo (Cristiano) u 65. minuti, kada je na sjajan način iskoristio dodavanje Kazemira (Casemiro) i rezantnim udarcem matirao domaćeg golmana Antonija Adana (Antonio).

Domaći se nisu predavali te su preko Serhija Leonea pet minuta prije kraja utakmice smanjili na 3-4.

Ipak, tačku na "i" stavio je Karim Benzema u drugoj minuti sudijske nadoknade.