Liga prvaka: Čelzi i Barca remizirali u Londonu, Bajern deklasirao Bešiktaš

Piše: Al. Ti.

20.2.2018

+4

U okviru osmine finala Lige prvaka večeras su odigrana dva susreta. Čelzi (Chelsea) je na svom terenu remizirao sa favoriziranom Barcelonom, a bilo je 1:1.

U drugoj utakmici Bajern je na Alijanc Areni (Allianz) savladao Bešiktaš rezultatom 5:0 i time riješio sva pitanja oko putnika u četvrtfinale najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu.

Evropski klasik su na Stemford Bridžu igrali domaći Čelzi i Barcelona, a na kraju zadovoljniji kući idu Katalonci.

U prvom poluvremenu Čelzi je bio bolji rival, a čak dva puta su igrači Antonija Kontea pogađali okvir gola i oba puta u glavnoj ulozi je bio Vilian (Willian).

U drugom poluvremenu Barca je nastavila sa terenskom inicijativom, ali bez konkretnih šansi.

Igrala se 63. minuta kada je Čelzi zasluženo došao do vodstva, a strijelac je bio Vilian.

Desetak minuta kasnije uzvratila je Barca. Nakon greške odbrane Čelzija, lopta dolazi do Mesija (Messi) koji u devetoj utakmici protiv "plavaca" pogađa za 1:1.

Do kraja nije bilo promjena i ostalo je 1:1.

U drugoj utakmici Bajern je na svom terenu deklasirao Bešiktaš rezultatom 5:0 i time bukvalno riješio sva pitanja oko putnika u četvrtfinale.

Posao Bavarcima olakšao je i Vida koji je u 16. minuti zaradio direktan crveni karton.

Bajern je poveo u 43. minuti kada je strijelac bio Miler (Muller).

U drugom dijelu kanonada pred golom Bešiktaša. Prvo je Koman pogodio u 53. minuti nakon asistencije Levandovskog (Lewandowski).

U 66. minuti Miler pogađa drugi put na večerašnjoj utakmici za 3:0, da bi za 4:0 pogodio najbolji igrač Bajerna Robert Levandovski u 79. minuti.

Konačnih 5:0 postavio je Levandovski.

Revanš utakmice su na rasporedu 14. marta.