Primera: Real u zaostalom susretu savladao Leganjes

Piše: Al. Ti.

21.2.2018

U zaostaloj utakmici 16. kola španske Primere Real Madrid je nastavio niz nepobjedivosti i savladao Leganjes na gostovanju rezultatom 3:1.

Iako su nastupili bez Kristijana Ronalda (Cristiano Ronaldo) aktuelni prvaci su nakon preokreta došli do novog trijumfa.

Ipak nije najbolje počelo za Real. Leganjes je poveo već u 6. minuti kada je Bustinza pogodio za 1:0.

Uslijedio je žestok odgovor Reala. Prvo je Lukas nakon asistencije Kazemira izjednačio na 1:1.

Igrala se 29. minuta kada je Kazemiro pogodio za 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu Real je mirno čuvao stečenu prednost, a konačan rezultat postavio je Ramos sa bijele tačke u 90. minuti za konačnih 3:1.

Real se sada probio na treće mjesto sa 48 bodova, čak 14 manje od vodeće Barce, dok je Leganjes na 13. mjestu sa 29 bodova.