Liga prvaka: Sevilja i Mančester remizirali, Šahtar slavio protiv Rome

Piše: Al. Ti.

21.2.2018

+2

93' Završene su večerašnje utakmice. Sevilja i Mančester Junajted su remizirali odigravši 0:0, dok je Šahtar pobijedio Romu rezultatom 2:1.

Revanš susreti su na rasporedu 13. marta

90' Finiš je susreta na obje večerašnje utakmice. Šahtar pred velikom pobjedom.

74' Golman Mančestera David De Hea večeras brani sve u susretu protiv Sevilje. Španski golman je u nekoliko navrata bravurozno intervenirao i spasio čist gol.

70' GOOOOOOOOOOOL Potpuni preokret Šahtara u susretu protiv Rome. Golčinu je postigao Fred iz slobodnjaka.

60' U Andaluziji i dalje domaća Sevilja i Mančester igraju 0:0.

55' Nevjerovatna šansa za Šahtar. Fenomenalno je odbranio Alison udarac Marlosa. Kakva odbrana golmana Rome.

52' GOOOOOOOOL Šahtar je izjednačio protiv Rome, a strijelac je bio Fereira. Sada je 1:1.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na večerašnjim utakmicama.

45' Završeno je prvo poluvrijeme u Sevilji, a rezultat je 0:0. Roma u Ukrajini vodi zasluženo 1:0.

40' GOOOOOOOL Vodi Roma u Ukrajini protiv Šahtara. Džeko je sjajno asistirao Underu, koji pogađa mrežu Pjatova. Zasluženo vodstvo Rome.

30' Nema promjene rezultata na večerašnjim utakmicama. U Sevilji domaći tim ne uspijeva da slomi otpor Junajteda, dok Šahtar i Roma igraju 0:0.

21' Ponovo prijeti Roma i opet preko Džeke, ali njegov udarac brani Pjatov. Naš reprezentativac večeras izuzetno raspoložen.

14' Sevilja je prva zaprijetila u utakmici protiv Mančestera, ali udarac Navasa odlazi pored gola. I dalje je 0:0.

7' Prva šansa za Romu. Nakon ubačaja iz kornera, najviši je bio naš Edin Džeko, ali njegov udarac glavom sjajno brani Pjatov.

1' Počele su večerašnje utakmice.

Osmina finala nogometne Lige prvaka nastavlja se večerašnjim utakmicama između Sevilje (Sevilla) i Mančester junajted (Manchester United) te Šahtara i Rome.

Sevilja je trenutno petoplasirana ekipa španskog prvenstva, a u posljednjih pet utakmica ima tri pobjede, poraz i remi.

S druge strane, ekipa Žozea Murinja (Jose Mourinho) je drugoplasirana u Premijeršipu, i za gradskim rivalom Sitijem zaostaje 16 bodova.

Sastavi:

Sevilja: Riko, Navas, Merkado, Lengle, Eskudero, Banega, Nzonzi, Vaskez, Sarabija, Murijel i Korea

Mančester: De Hea, Jang, Smoling, Lindelof, Valensija, Herera, Matić, Mektomini, Mata, Sančez i Lukaku

U drugom meču, ukrajinski predstavnik Šahtar će dočekati Romu, koju predvodi bh. reprezentativac Edin Džeko.

Šahtar je prvi u domaćem prvenstvu, dok je Roma nakon dobrog starta u Seriji A, sada u zaostatku 16 bodova za vodećim Napolijem.

Sastavi:

Šahtar: Pjatov, Butko, Krivcov, Jaroslav, Ismaili, Stepanenko, Fred, Marlos, Tajson, Bernard i Fereira

Roma: Alison, Kolarov, Facio, Manolas, Florenci, De Rosi, Strotman, Under, Naingolan, Peroti i Džeko