Liga prvaka: De Hea spasio Mančester, Šahtar nakon preokreta do pobjede protiv Rome

AFP

Piše: Al. Ti.

21.2.2018

+5

Odigrane su posljednje dvije utakmice prvog kruga osmine finala Lige prvaka.

Ukrajinski prvak Šahtar je na svom terenu savladao ekipu Rome rezultatom 2:1, dok su u drugom susretu Sevilja (Sevilla) i Mančester Junajted (Manchester United) odigrali 0:0.

Šahtar je došao do kakve-takve prednosti u prvoj utakmici osmine finala protiv Rome i slavio rezultatom 2:1 i to nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu gledali smo potpunu dominaciju Rome, koja je u nekoliko navrata ozbiljno ugrozila gol Pjatova. Nekoliko puta je pokušao naš Edin Džeko, ali Pjatov sjajno brani.

Ipak zasluženo vodstvo Romi donosi mladi Under u 40. minuti nakon sjajne asistencije Džeke.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika na terenu. Roma kao da je nestala na terenu, a domaćini su prosto letjeli travnjakom.

Izjednačenje domaćima donosi u 52. minuti Fereira (Ferreyra).

Mogli su domaći do još kojeg gola, ali sjajni Alison je branio nevjerovatno. Ipak ni on ništa nije mogao u 71. minuti kada je Fred pogodio iz slobodnjaka za konačnih 2:1.

Naš Edin Džeko odigrao je cijeli susret.

U drugom susretu između Sevilje i Mančester Junajteda nismo vidjeli golove, a završilo je 0:0.

Ovim rezultatom mnogo zadovoljniji mogu biti izabranici Žozea Murinja (Jose Mourinho), koji večeras nisu prikazali neku posebnu igru.

Sevilja je ozbiljno prijetila u prvom dijelu preko Nzonzija i Murijela, ali De Hea oba puta sjajno brani.

U drugom poluvremenu Sevilja je pojačala svoje napade, a ponovo se istakao reprezentativni golman Španije.

Vrijedi istaći šanse Lenglea u 64. minuti i Sarabije u 73. minuti.

Ostalo je do kraja utakmice 0:0, čime mogu biti mnogo zadovoljniji gosti iz Engleske.

Revanš susreti su na rasporedu 13. marta.