Bundesliga: Herta izdržala u Minhenu, Štutgart savladao Frankfurt

Piše: Al. Ti.

24.2.2018

U okviru 24. kola njemačke Bundeslige u terminu od 15.30 odigrane su četiri utakmice.

Vidjeli smo samo četiri gola, a susret koji je završio nepopularnim rezultatom jeste onaj između aktuelnih prvaka Bajerna i Herte.

Iako su Bavarci dominirali tokom cijelog susreta, nisu uspjeli slomiti otpor tima iz Berlina. Naš Vedad Ibišević nije nastupio zbog povrede.

Hanover je na svom terenu dočekao Borusiju iz M'Gladbaha, a na kraju su gosti slavili rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Kramer u 72. minuti.

Hofenhajm i Frajburg su remizirali, a bilo je 1:1. Strijelac za domaćina bio je Kramarić, dok je bod Frajburgu donio Petersen.

U posljednjem susretu Štutgart je savladao Frankfurt rezultatom 1:0, a strijelac je bio Tomi u 13. minuti.

Na tabeli je i dalje vodeći Bajern sa 60 bodova, čak 20 više od Borusije.