Najslađa Murinjova pobjeda: Junajted bolji od Čelzija

Lingard postigao pobjednički gol ( AFP)

25.2.2018

Portugalski stručnjak Žoze Murinjo (Jose Mourinho) slavio je na Old trafordu protiv svog bivšeg kluba Čelzija.

Mančester junajted poslije preokreta slavio je sa 2:1. Vilijan (Willian) je šokirao domaćina u 32. minuti, no slavlje gostiju trajalo je samo 420 sekundi.

Romelu Lukaku postigao je izjednačujući gol u 39. minuti što je bio i konačni rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, Čelzi se povukao, Junajted uglavnom bio bez ideje, no tim Antonija Kontea (Conte) ipak je skupo koštala defanziva.

Krilnom igraču "Crvenih đavola" Džesiju Lingardu (Jesse) trebalo je 11 minuta na terenu da sruši "Plavce".

On je u 64. minuti zamijenio Antonija Marsijala (Anthony Martial), a pogodak za slavlje domaćina postigao je u 75.

Do kraja su mreže mirovale te je Junajted ostao drugi na tabeli Premijer lige sa 59 bodova, a Čelzi peti sa 53.