Primera: Atletiko pregazio Sevilju, tri gola Grizmana

Piše: Al. Ti.

25.2.2018

U posljednjoj utakmici 25. kola španske Primere Atletiko Madrid je protutnjao Andaluzijom i pregazio Sevilju (Sevilla) rezultatom 5:2 i time još jednom pokazao kako je ove sezone tim Dijega Simeonea jedini pravi kandidat Barceloni za titulu.

Gosti su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu kada su vodili 2:0.

Prvo je Kosta u 29. pogodio za 1:0, da bi u 42. Grizman udvostručio prednost Atletika.

U nastavku Atletiko je nastavio da "puni" mrežu gola Rika.

Prvo je Grizman u 51. minuti povisio na 3:0 sa bijele tačke.

Igrala se 65. minuta kada je Koke nakon asistencije Grizmana povisio na 4:0, a Grizman je u 81. pogodio za 5:0.

Uslijedio je ludi završetak Sevilje, koja je u posljednjih pet minuta postigla dva gola.

Prvo je Sarabija u 85. pogodio za 1:5, da bi Nolito u 89. postavio konačan rezultat 2:5.

Nakon ovog kola Atletiko je i dalje na drugom mjestu sa sedam bodova zaostatka za vodećm Barcom, dok je Sevilja na šestoj poziciji.