Premijeršip: Matićeva bomba za veliki preokret Mančestera protiv Kristal Palasa

Piše: Al. Ti.

5.3.2018

U posljednjoj utakmici 29. kola engleskog Premijeršipa Mančester Junajted (Manchester United) je slavio u gostima kod Kristal Palas rezultatom 3:2 nakon velikog preokreta.

Domaći su poveli već u 11. minuti sjajnim golom Taunsenda (Townsend).

Kada je u 48. minuti Van Anholt pogodio za 2:0 mislilo se kako će Junajted opet razočarati armiju svojih fanova.

Ipak Smoling (Smalling) u 55. minuti smanjuje na 2:1. Uslijedio je žestok pritisak izabranika Žozea Murinja, a vrijedi istaći šanse Matića i Lukakua.

Igrala se 76. minuta kada se Lukaku nakon pravog rikošeta u šesnaestercu sjajno snašao i pogodio za 2:2.

Mogao je Palas ekspresno do novog vodstva, ali genijalni De Hea spašava čist gol. Kazna za ovaj promašaj dolazi u vidu veznjaka iz Srbije Nemanje Matića.

Naime, igrala se 91. minuta kada je Matić dalekometnim udarcem sa nekih 25 metara sjajno pogodio rašlje i donio veliki trijumf timu Žozea Murinja.

Junajted se nakon ove pobjede nalazi na drugom mjestu sa 62 bodova, dok je Palas pretposljednji sa 26 osvojenih poena.