{TOK UTAKMICE} Sjajan meč na Vembliju: Juventus ide u četvrtfinale

( AFP)

Piše: A. SOKOLOVIĆ

7.3.2018

Juventus i Mančester siti su izborili plasman u četvrfinale Lige prvaka. U fantastičnoj utakmici na Vembliju, Juventus je za svega tri minuta postigao dva gola.

Iguain i Dibala su postigli dva gola i odveli Italijane dalje.

Mančester siti je izgubio sa 1:2 pred svojim navijačima, ali  Bazel nije prošao dalje, jer je u prvom meču poražen sa 0:4.

Nakon večerašnjih susreta u četvrtfinale su se plasirali, pored Juventusa i Sitija, još Real i Liverpul, koji su izbacili PSG i Porto.

Tok utakmice:

90+3' Kraj u Londonu, Juventus ide dalje.

90+2' Kraj u Mančesteru, Bazel je slavio sa 2:1 protiv Sitija.

90+1' Sturaro je pucao po golu Totenhema, bez promjene rezultata.

90' Kejn (Kane) je pogodio stativu. Sudije nisu prije toga svirale ofsajd. Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

88' I Dembele je požutio, sedmi igrač sa žutim kartonom.

85' Pet minuta do kraja utakmice. Totenhem je uveo dva svježa igrača. Lamela i Ljorente (Llorente, bivši igrač Juventusa, op.a.) su u igri.

80' Treći korner Totenhema u nizu. Son je bio u lijepoj prilici. Lopta odlazi pored gola. Da je išlo u okvir gola, Bufon ovo ne bi mogao braniti.

78' Još 12 minuta do kraja susreta. Juventus se nalazi pred plasmanom u četvrfinale. Stisli su ih igrači Totenhema koji se nadaju golu i dodatnih 30 minuta.

Dibalin gol vodi Juventus među osam najboljih:

70' Bazel vodi 2:1. Strijelac je ponovo Eljunuzi.

66' Goooolllllllllllll. Juve vodi 2:1. Dibala (Dybala) je sam izašao i zabio gol za 2:1. Kakav preokret na Vembliju.

Gol Iguain za 1:1:

63' GOLLLL. Iguain (Higuain). Sad je 1:1 na Vembliju.

60' Krenulo se sa izmjenama. Alegri je uveo dva nova igrača. Ušli su Asamoa (Asamoah) i Lihštajner (Lichtsteiner).

57' U Mančesteru se baš ništa ne dešava. Nema opasnosti i dalje je 1:1. Za 17 minuta nastavka nismo upisali nijedan korner.

53' Požutio je i Dele Ali, grubosti igrača s obje strane. Šesti igrač u sudijskom notesu.

51' Nakon Benatije i Kjelini (Chiellini) je dobio žuti karton. Pjanić je blizu crvenog kartona. Nervozan je, prepire se sa sudijom. Četvrti igrač u bilježnici sudije Poljaka Marcinjaka (Marciniak).

49' Ništa posebno se ne dešava ni u Londonu niti u Mančesteru. Igrači Totenhema se nisu povukli, kontroliraju igru. Mančester siti lagano ide prema četvrtfinalu. Njih može zaustaviti samo pobjeda Bazela od 5:1 i više golova razlike.

46' Počela su druga poluvremena na oba stadiona. Juventus kreće po dva gola, Totenhem za prolaz dalje.

Ako ste propustili pogledajte gol Totenhema, šansu Pjanića i penal koji je tražio Juventus nad Kostom (Costa):

Poluvrijeme  - Totenhem - Juventus 1:0 / Siti - Bazel 1:1.

U Londonu zanimljiva utakmica. U prvih 45 minuta pao je jedan gol, baš toliko je Totenhem i bio bolji od Juventusa. Son je obradovao navijače, a sada za prolaz "Staroj dami" trebaju dva gola.

Dva gola su postignuta u Mančesteru. Bazel se prikazao u mnogo boljem izdanju za 45 minuta, nego za svih 90 u prvom meču. I tamo očekujemo još golova.

45' Poluvremena - Totenhem vodi 1:0, Siti i Bazel igraju 1:1.

44' Pjanić je požutio. Nešto ranije žute kartone su dobili Vertongen (Vertonghen) i Sandro.

41' Pjanić je mogao postići gol. Imao je lijepu priliku da vrati sve na početak.

40' Loša odbrana Juventusa. Još jednom se pokazala ranjiovost ovog tima - zadnja linija. Bufon nije ništa mogao.

39' Golll... U narednom napadu Totenhem vodi - Son koristi smušenost odbrane gostiju.

Pogledajte vodeći gol Totenhema:

38' Kakva šansa za Totenhem. Son je imao sjajnu priliku, ali je pucao pored gola.

32' Dele Ali (Delle) šutira u okvir gola, Bufon bez problema zaustavlja šut.

30' Gundogan je opalio po golu gostiju. Golman bazela je bio na mukama.

28' Juventus za 28 minuta još nije uputio šut u okvir gola domaćeg tima (Totenhem dva udarca, op. a.). Očito da Alegri (Allegri) ima posebnu taktiku i da će tek u drugom dijelu krenuti ofanzivnije.

Gol Bazela za šok na Etihadu:

24' Totenhem ima blagu inicijativu. Već su izveli dva kornera. Juventus se još nije otvorio da bi krenuo po taj gol za prolaz.

17' U Mančesteru je 1:1. Bazel je uspio izjednačiti. Strijelac Muhamed Eljunuzi (Elyounoussi). U istoj minuti igrači Juventusa su tražili penal, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Pogledajte gol s Etihad stadiona za Siti:

7' Siti vodi 1:0, strijelac je Gabriel Hesus (Jesus).

5' Na Etihad stadionu se ništa ne dešava ozbiljnije.

3' Totenhem je prvi zaprijetio preko Sona. Bufon je pokazao da je vrhunski golman.

1' Počela su oba meča na Otoku. Mančester siti i Totenhem su izveli početne udarce.

Minuta šutnje za Davida Astorija:

20:40 Još pet minuta do početka oba susreta. Podsjetimo, u grupnoj fazi na Vembliju je pao aktuelni evropski prvak Real Madrid. Nakon prvaka Evrope, Totenhem ima veliku priliku nokautirati i viceprvake, ali nešto će se pitati i Juventus, kojem i minimalna pobjeda donosi prolaz u četvrtfinale.

20:30 Pravi nogometni spektakl očekuje nas večeras na Vembliju - Totenhem i Juventus igraju revanšutakmicu osmine finala Lige prvaka nakon što su u prvoj utakmici odigrali 2:2.

U drugoj utakmici sastat će se Mančester siti i Bazel, a nakon prvog duela "Građani" imaju prednost od 4:0 iz prve utakmice. Revanš u Mančesteru trebao bi biti formalnost.

U početni sastavi:

Totenhem: Loris - Tripije, Vertongen, Sančez, Dejvis - Dir, Dembele, Eriksen - Ali, Kane, Son.

Juventus: Bufon - Barzlji, Benatija, Kjelini, Sandro - Matuidi, Pjanić, Kedira - Dibala, Kosta, Iguain.