Rašfordove majstorije za veliku pobjedu Junajteda

Slavlje igrača Junajteda u velikom derbiju ( AFP)

10.3.2018

Najveći derbi engleskog nogometa pripao je Mančester junajtedu.

Izabranici Žozea Murina (Jose Mourinho) na Old Trafordu upisali su "najslađa" tri boda pobjedom protiv Liverpula (2:1).

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim nogometašima, a veliko slavlje navijačima donio je mladi Markus Rašford (Marcus Rashford) sa dva fantastična pogotka u deset minuta (14. i 25.).

Imali su gosti i sreće što Mančester junajted nije imao tri gola prednosti na poluvremenu. Huan Mata (Juan) je imao veliku priliku, ali su njegove "makazice" otišle pored gola.

No, ekipa Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) u drugom poluvremenu zaigrala je mnogo bolje što je rezultiralo pogreškom Junajtedovog defanzivca Erika Baija (Eric Bailly) koji je postigao autogol u 66. minuti.

I pored velike dominacije na terenu, Liverpul nije uspio doći ni do izjednačujućeg gola, tako da je borba za drugo mjesto na tabeli engleske Premijer lige pripala Mančesteru.