Barca može i bez Mesija: Majstorija Kutinja o kojoj će se pričati...

AFP)

11.3.2018

Nogometaši Barcelone večeras su stigli do 22. pobjede u prvenstvu Španije, pa sada s utakmicom više imaju 11 bodova više od Atletiko Madrida.

Savladana je ekipa Malage na gostujućem terenu, nije bilo problema za ekipu Ernesta Valverdea, na kraju je bilo 2:0, iako u timu nisu bili ni Iniesta, ni Mesi (Messi).

Već u 15. minuti bilo je 1:0, Alba je na fenomanalan način pronašao Luisa Suareza u kaznenom prostoru, Urugvajac je bez problema savladao protivničkog golmana za prednost Barcelone.

U 28. minuti vidjeli smo najveću majstoriju u meču, u glavnoj ulozi je bio Filipe Kutinjo (Philippe Coutinho).

Pridošlica iz Liverpula i velika zvijezda brazilskog nogometa uspjela je da sa pet-šest metara savlada petom golmana Himeneza (Jimenez), a asistirao mu je Osman Dembele, momak koji se konačno našao u startnoj postavi u nedostatku Lionela Mesija, koji je otišao kući da dočeka rođenje sina.