FUDBAL

Kvalifikacije za EP: Pobjeda bh. kadeta nad Austrijom

24.3.2018

U-17 reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su danas u Bad Valtersdorfu Austriju sa 3:1 u susretu drugog kola grupe 6 elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri sa po jednom prilikom na obje strane. Tek je u 39. minuti prvi put ozbiljnije zaprijetio bh tim kada je pokušaj Ajdina Hasića iz slobodnog udarca zaustavio Marsel Kostenbauer (Marcel Kostenbauer).

Samo minutu poslije svoju priliku su imali i Austrijanci. Monsberger je šutirao sa oko 15 metara, ali je Luka Kačavenda odlično intervenisao.

Za razliku od prvog, drugi period igre donio je dosta uzbuđenja i prilika za obje ekipe, piše NS BiH.

U 46. minuti dobru šansu je imao Armin Šarić, ali njegov udarac glavom sa deset metara odlazi pored gola. Dvije minute poslije odličnu priliku za Austriju nije iskoristio Monsberger.

Bh tim do prednosti dolazi u 53 minuti Hasić je izveo korner, a u gužvi u kaznenom prostoru Austrijanaca najbolje se snalazi Dragan Matković i šalje loptu u mrežu za 1:0.

Prednost je udvostručena već u 55 minuti Hasić je uzeo loptu protivnicima na sredini terena, primjetio da je golman Kostenbauer daleko ispred svoje mreže i „lob“ udarcem šalje loptu iza njegovih leđa.

Austrijanci se vraćaju u igru u 57 minuti kada Monsberger postiže gol nakon dodavanja Martina Moormanna.

Konačan rezultat je postavio Edim Mujić u sudijskoj nadoknadi prizemnim udarcem iskosa sa lijeve strane.

Do kraja susreta reprezentativac Austrije Tierno Balo zbog udaranja dobija crveni karton.

Drugi meč grupe Danska je protiv Francuske riješila u svoju korist rezultatom 2:1.

Nakon dva kola Danska ima 6 bodova, Francuska i BiH po 3, dok je Austrija bez bodova.

U trećem kolu kadetska reprezentacija BiH će se na istom terenu sastati sa Danskom 27. marta u 18:30 sati.