PRIJATELJSKI MEČ

Pogba i Mbabe "izbušili" Rusiju

27.3.2018

Francuzi se iskupili posle poraza od Kolumbije.

Fudbaleri Francuske pobedili su selekciju Rusije rezultatom 3:1 (2:0) u prijateljskom susretu u Sankt Peterburgu.

Francuze je danas predvodio sjajni tandem Mbape-Pogba. Napadač Pari sen Žermena je postigao dva pogotka, dok je Pogba ubilježio gol i asistenciju.

Didije Dešam je odlučio da malo promeša postavu u odnosu na prethodni meč, Antoan Grizman, Olivije Žiru, Tomas Lemar, Lukas Dinj i Rafael Varan su dobili odmor, a napad je i dalje bio ubitačan, pošto je igrao trio - Marsijal, Dembele, Mbape, a iza Pogba.

Francuzi su poveli u 40. minutu, Pogba je proigrao Mbapea, a ovaj se lijepo oslobodio svog čuvara i pogodio prvi ugao za 1:0.

Na 2:0 povisio je Pol Pogba iz slobodnog udarca.

U 68. minutu, Smolnjikov je centrirao sa desne strane, a Smolov se našao na pravom mjestu i smanjio rezultat na 2:1.

Ipak, u 83. minutu, nova loša reakcija odbrane Rusije, Mbape se prošetao, a potom kroz noge prevario Luneva za konačnih 3:1.