PRIMERA

Sosijedad očitao Atletiku lekciju iz nogometa i gurnuo Barcelonu ka tituli

Agencije

19.4.2018

Poraz Atletiko Madrida u Baskiji od Sosijedada, poraz i Alavesa na svom terenu od Đirone obilježili su dan u Primeri.

Đirona je slavila na gostovanju Alavesu sa 2:1 i tako zadržala šanse da se plasira u Evropu naredne godine. Aleiš Garsija je postigao prvi gol u 59. minutu iz slobodnog udarca.

U 86. minutu je sve bilo riješeno kada je Stuani uspio da pogodi iz penala.

Domaći su uspjeli da do kraja samo postignu utješni gol preko Pine u 1. minuti nadoknade.

U drugom večerašnjem susretu, Real Sosijedad je stigao do pobjede protiv Atletiko Madrida koji je djelovao nezainteresovano danas, kao da već razmišljaju o meču protiv Arsenala u okviru polufinala Evropske lige.

Bilo je 3:0, Vilian je doveo domaće u prednost u 27. minutu, silovito je gađao iz kaznenog prostora nakon ubačene lopte sa desne strane, od stative se lopta uvukla u mrežu.

U 79. minutu sjajan Huanmi, izašao je 1 na 1 sa Oblakom, prebacio ga na fenomenalan način, već je bilo 2:0.

Konačan rezultat postavio je isti igrač, Huanmi, bila je to još jedna kontra, lopta je uslijedila sa lijeve strane napada Sosijedada, Huanmi je glavom ovoga puta pogodio Oblakov gol za konačnih 3:0.

Nakon ovog poraza Atletiko Madrida, Barceloni su potrebna još četiri boda da bi osigurala titulu prvaka Španije.