Derbi prvenstva u Italiji: Napoli pobijedio Juve u Torinu i vratio se u borbu za titulu

Piše: Al. Ti.

22.4.2018

+1

U derbiju prvenstva, u okviru 34. kola italijanske Serije A, Napoli je večeras potpuno zasluženo savladao Juve u Torinu rezultatom 1:0, čime su ponovo došli u poziciju da se bore za titulu u Italiji.

Gosti su u susret krenuli, ofanzivno i bez kalkulacija.

Prvu šansu na utakmici smo vidjeli za Juve i to preko našeg Miralema Pjanića. Veznjak Stare dame je odlično šutirao iz slobodnjaka, ali na njegovu žalost, pogodio je samo stativu.

Uzvratio je Napoli u 24. minuti kada je Hamšik odlično šutirao, ali lopta odlazi pored stative.

Do kraja poluvremena gledali smo borben fudbal, ali bez većih šansi za obje ekipe, mada treba naglasiti kako su gosti bili opasniji.

U drugom dijelu gledali smo jalove napade Napolija koji je pokušavao doći do vodstva, ali bezuspješno, dok se Juve više bazirao na odbranu.

Kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova, šok za prepunu Juventus Arenu. Kulibali (Koulibaly) je u 90. minuti pogodio za 1:0 i veliko slavlje gostujućih igrača, ali i navijača.

I pored poraza, Juve je i dalje lider s 85 bodova, dok je Napoli drugi s 84.