Sedam golova na "Enfildu", "Vučica" se opet nada čudu

AFP

Piše: M. ČAUŠEVIĆ

24.4.2018

Završena je prva polufinalna utakmica Lige prvaka između Liverpula i Rome. Domaćin je odnio važnu pobjedu od 5:2.

90` Isteklo je regularnih 90 minuta.

89` Nastavljaju se napadi Rome, ali bezuspješno. Najngolan je odlično šutirao, ali na kraju lopta samo u korneru koji nije predstavio opasnost za gol Liverpula.

85` Penal za Romu! Peroti pogađa za 5:2!

81` GOOOOOOOOOOOOL! Edin Džeko postiže gol protiv Liverpula!

72` Peroti je bio u odličnoj prilici da postigne gol za Romu, ali lopta je završila pravo u rukama golmana.

69` GOOOOOOOOOOL! Petarda na "Enfildu". Firminjo opet postiže gol!

64` Milner je centrirao loptu u šesnaesterac, ali je jedan od protivničkih igrača dobro reagirao i izbio loptu.

62` GOOOOOOOOOOL! Firminjo postiže pogodak. Rezultat na semaforu pokazuje 4:0.

59` Kolarov je poslao odličnu loptu do Šika, ali je nogometaš nije uspio ugurati u protivnički gol.

57` GOOOOOOOOOOL! Sadio Mane postigao je treći pogodak za Liverpul.

51` Najngolan (Nainggolan) je poslao nisku loptu u šestnaesterac koja je presječena.

47` Slobodan udarac za Liverpul izveo je Arnold, ali lopta je stigla samo do Kolarova.

Počelo je drugo poluvrijeme, Roma pravi izmjene na samom početku. Šik (Schick) je ušao umjesto Undera.

Završeno je prvo poluvrijeme prve polufinalne utakmice Lige prvaka.

45` GOOOOOOOOL! Ponovo Salah trese mrežu protivnika!

43` Dejan Lovren našao je malo mjesta nakon izvedenog kornera i iskušava sreću sa udarcem s ruba šestnaesterca. Njegov pokušaj je upućen po sredini gola, ali golman je reagirao na vrijeme sa odbranom.

40` Nastavlja se pritisak Liveprula. Uputili su šest udaraca u okvir gola.

35` GOOOOOOOOOL! Salah je doveo Liverpul u vodstvo! Ovo je njegov 42. pogodak u sezoni.

34` Sadio Mane postigao je gol koji je poništen zbog ofsajda.

25` Liverpul je krenuo svim silama ka golu Rome. Propustili su nekoliko odličnih prilika.

19` Prva ozbiljnija prilika za Romu na utakmici. Kolarov je uputio odličan šut, ali na kraju je prečka spriječila pogodak.

5` Odlična šansa za Liverpul. Salah je uposlio Firminja (Firmino), čiji šut iz izgledne pozicije završava pored stative.

1 ` Od prve minute obje minute krenule su ofanzivno.

“Redsi” su preko Mančester Sitija izborili plasman u završnicu Lige prvaka, najelitnijeg nogometnog takmičenja, dok je Roma priredila ogromno iznenađenje eliminisavši prvog favorita ove sezone, Barcelonu.

Duel dva tima bit će tek četvrti u Ligi prvaka, s tim da je Liverpul slavio u finalu za titulu prvaka Evrope 1984. godine nanijevši bolan udarac Romi i to na njenom Olimpiku poslije penala 4:2 (1:1).