Spektakl na "Enfildu": Petarda Liverpula, Džeko probudio "Vučicu"

AFP

Piše: R. Be.

24.4.2018

Vjerovatno jednu od najspektakularnijih utakmica u polufinalu Lige prvaka večeras su odigrali Liverpul i Roma.

Sedam golova, vrhunski tempo i mnogo šansi priredili su nam "Redsi" i "Vučica".

Liverpul je imao priliku riješiti sve, ali su i kod 5:0 nastavili igrati napadački, što je Roma iskoristila i preko Edina Džeke i Perotija (Perotti, penal) vratila nadu da u revanšu može napraviti novi podvig.

Salah je i večeras plesao šampionski ples, pokazujući da je trenutno najbolji napadač u Evropi.

Egipćanin je pogađao u 36. i 46. minuti, a asistirao u 56. i 61. Zanimljivo je da je Firminjo (Firminho) asistirao Salahu, dok je Egipćanin identično uzvratio i omogućio Firminju, te Maneu da postignu golove.

Firminjo je u 69. minuti postigao peti gol i tada se činilo da Roma nema šanse za polufinale.

Ipak, Edin Džeko je golom u 81. minuti probudio Rimljane, a tri minute kasnije Peroti realizirao penal.

Ta dva gola vratila su nadu timu iz Rima da može do još jednog čuda, poput onog protiv Barcelone.

Susret na "Enfildu" obilježio je nevjerovatan broj udaraca ka golu, Liverpul ih je uputio 20, dok je Roma šutirala 13 puta.

Ponove li sličnu igru na "Olimpiku" zabava će biti zagarantirana .