Ovo je, vjerovatno, najgluplje simuliranje u historiji nogometa

Goal.com

7.3.2018

U Kupu Južne Amerike (Copa Sudamericana) desila se, vjerovatno, do sada nezabilježena situacija u historiji nogometa.

Igrala se 88. minuta utakmice El Nacionala i San Josea, rezultat je bio 1:1 i on je ekvatorsku momčad vodio dalje. A kako bi posljednji trenuci utakmice što brže proletjeli pobrinuo se golman Padilja.

Padilja je krenuo trošiti vrijeme nekoliko minuta prije kraja, a zbog sporog trčanja prema lopti koju je trebao izvesti sudija je došao do njega i pokazao mu žuti karton, a pritom ga je malo i gurnuo.

I onda se dogodila nevjerovatna scena - 25-godišnjak je pao kao pokošen na travnjak i odglumio prekršaj od strane sudije?!

Imao je sreće jer je glavnom djelitelju pravde očigledno odmah postalo jasno s kime ima posla pa je sve odlučio izignorirati i nastaviti s utakmicom.