Bolt na rubu plača: I Muhammad Ali se oprostio porazom

Avaz.ba

14.8.2017

Najbrži čovjek u historiji sinoć se posljednji put naklonio svijetu i završio svoju nevjerovatnu karijeru.

Dan nakon što, zbog povrede, nije završio posljednju utrku na Svjetskom atletskom prvenstvu, Bolt je još jednom izašao na stazu i izazvao val emocija na tribinama i pred malim ekranima, piše index.hr.

Bolt je istrčao počasni krug, zadnji put mahnuo fanovima, naklonio se i obratio milionima.

- Tužno je što sada moram otići. Oprostio sam se od svega, i navijača i takmičenja - rekao je 30-godišnji rekorder i vlasnik tridesetak medalja s najvećih atletskih takmičenja.

Nakon što je u posljednjoj utrci na 100 metara uzeo tek bronzu, u štefeti je želio završiti karijeru medaljom, ali je zbog povrede morao odustati nakon prvih par koraka.

Mislim da jedno prvenstvo ne može promijeniti sve što sam napravio. Sjećam se, nakon što sam izgubio utrku na 100 metara, neko mi je rekao: "Usain, ne brini, i Muhammad Ali je izgubio svoju posljednju borbu. Nemoj se uzrujavati oko toga". Dokazivao sam se iz godine u godinu, tokom cijele karijere. Opraštao sam se od svega, skoro sam zaplakao. Bio sam na rubu - kaže legenda.

Kući je ponio dio staze s londonskog stadiona, a nije odbio ni poziranje s najmlađim fanovima.