OSTALI SPORTOVI

Nakon velike drame: Mininogometaši BiH oprostili se od SP-a u Tunisu

Avaz.ba

12.10.2017

Mini nogometna reprezentacija BiH nakon velike drame ispala je sa Svjetskog prvenstva koje se održava u Tunisu.

Bh. mininogometaši nisu dobro počeli ovaj susret jer je Australija povela nakon grube greške golmana Faruka Hodžića u 5. minuti.

Australci su u 18. minuti povećali prednost na 2:0 nakon slobodnog udarca.

Ipak u 22. minuti uspjeli smo smanjiti na 1:2, a strijelac je bio kapiten Goran Lovrinović.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku smo propustili nekoliko prilika, ali se mora priznati kako je i golman Australije čudesnim intervencijama zaustavljao udarce Milanovića i Jukića.

Kada smo očekivali kraj susreta i oproštaj od Svjetskog prvenstva, postigli smo gol doslovno u posljednjim sekundama susreta. Strijelac je bio Marko Vujica.

Isplatio se rizik selektora Josipa Kupreškića, jer smo posljednje tri minute igrali bez golmana, odnosno sa viškom igrača u polju.

Na kraju u produžecima nismo iskoristili psihološki momenat i Australija je ponovo postigla gol iz slobodnog udarca.

Ali samo minut prije kraja, odlični Kristijan Pantić pogađa mrežu Australaca za 3:3 i nastavak drame u ovom susretu jer se pristupilo izvođenju penala.

Nakon što su prva tri igrača u obje selekcije bili sigurni, Australci su pogodili u četvrtoj seriji. Nažalost, Kristijan Pantić pogađa prečku i na taj način smo se oprostili od Svjetskog prvenstva u Tunisu.