OSTALI SPORTOVI

Pet titula za bh. karatiste

Avaz.ba

15.12.2017

Mladi karatisti Bosne i Hercegovine osvojili su 28 medalja na 18. balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore U-21, koje je održano u Herceg-Novom. Najsjajnije medalje osvojilo je pet bh. takmičara.

Prema riječima izvršnog sekretara Karate-saveza BiH Ramiza Potura, naši takmičari ostvarili su fenomenalne rezultate u veoma jakoj konkurenciji.

- Osvojili smo pet zlatnih, devet srebrenih i 14 bronzanih medalja. U ukupnom poretku, osvojili smo četvrto mjesto u konkurenciji 11 zemalja i 785 takmičara i takmičarki i još jednom na najbolji mogući način predstavljali BiH - rekao je Potur.

Zlatne medalje osvojile su kadetkinje Emina Abdulić (u kategoriji do 47 kg, članica KBS Tuzla Sinbra, Tuzla), Anja Lolić (više od 54 kg, KK Enegija, Banja Luka), mlađe seniorke U-21 Anita Tadić (do 68 kg, KK Empi Prozor-Rama) i Belma Omerović (više od 68 kg, KBS Sinbra, Tuzla) te muška juniorska reprezentacija u ekipnim borbama.

Bosanskohercegovačke mlade karatiste već početkom februara naredne godine očekuju novi nastupi na međunarodnoj sceni – Evropskom kadetskom, juniorskom i U-21 prvenstvu, koje će se od 2. do 4. februara održati u ruskom Sočiju.