Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo: Rukometni "Zmajevi" slavili u Švicarskoj

1921.ba

Piše: Al. Ti.

10.1.2018

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u St. Galenu domaću Švicarsku rezultatom 24:21.

Izabranici Bilala Šumana su dobro otvorili meč i u početnim minutama imali dva gola prednosti, a bilo je 4:2.

U prvih 10. minuta igralo se izjednačeno gol za gol, a prvo vodstvo Švicarske bilo je u 13. minuti kada su vodili 7:6. U nastavku utakmice igralo se opet izjednačeno, s tim da više nismo vodili.

Vrijedi istaći nekoliko odličnih odbrana Benjamina Burića, ali i nekoliko neshvatljivih tehničkih grešaka u napadu koje su rezultirale brzim i lakim golovima Švicarske.

Ipak na poluvremenu se otišlo sa prihvatljivih 12:12.

Početak drugog poluvremena protekao je u istom tempu kao i veći dio prvog, a igralo se gol za gol, sa mnogo nervoze i grešaka na obje strane.

Sjajnom igrom u drugom dijelu, došli smo konačno do vodstva u 45. minuti kada smo poveli 19:18

Osam minuta prije kraja susreta imali smo prednost od dva gola, a bilo je 20:18. U tim trenucima briljirao je Burić sa odbranama.

Vrijedi istaći sjajnu igru u odbrani u posljednjih pet minuta kada nismo primili niti jedan gol.

Do kraja treba istaći golove Vegara i Panića, kojim smo i prelomili večerašnji susret.

Za plasman u baraž našim najboljim rukometašima će biti dovoljan i remi protiv Švicarske.

Taj susret je na rasporedu u subotu, a igra se u Mejdanu u Tuzli.

Najbolji strijelac u našoj reprezentaciji bio je Marin Vegar sa 6 golova, dok je Lukas von Deschwanden postigao 5 golova za Švicarsku.