OSTALI SPORTOVI

Drama u Zagrebu: Švedska nakon produžetaka slavila protiv Danske i izborila finale

Piše: Al. Ti.

26.1.2018

Rukometna reprezentacija Švedske plasirala se u veliko finale Evropskog prvenstva nakon što su večeras u Zagrebu savladali rivale Dansku rezultatom 35:34 i to nakon produžetaka.

Švedska je bila u prednosti tokom prvog poluvremena, a u pojedinim periodima imali su čak i pet golova prednosti.

Ipak u drugom poluvremenu drugačija slika na parketu. Danska je stisnula odbranu, napravila veliku seriju i izjednačila, a bilo je 25:25.

U samom finišu susreta mogli smo vidjeti pravu dramu. Danska je u posljednjoj sekundi zabila za 28:28 i izborila produžetke.

U produžecima su bolje na parketu stajali reprezentativci Švedske, koji su tako izborili veliko finale i zakazali susret sa Španijom, koji je na rasporedu u nedjelju u 20:30 sati.

Najefikasniji kod Švedske bili su Zakhrison, Gotfridson i Ekberg sa po sedam golova, dok je Hensen za Dansku postigao 12 golova.