OSTALI SPORTOVI

Češka prošla u polufinale, Amerikanci idu kući

N. R.

21.2.2018

Hokejaši Češke prvi su polufinalisti olimpijskog turnira nakon što su noćas u prvom četvrtfinalnom susretu dana s 3:2 (poslije izvođenja penala) svladali Sjedinjene Američke Države.

Češka je s pravom postavljena kao favorit pred ovaj susret jer su srušili Kanadu i bez poraza stigli do četvrtfinala, dok su Amerikanci došli s dosta neprovjerenih igrača, upisali tri poraza u pet utakmica i neće ući u borbu za medalje. Ipak, poveli su upravo Amerikanci već u 7. minutu utakmice preko Rajana Donata, a krajem prve trećine za Češku je izjednačio Kolar.

U drugoj trećini Češka je potpuno preokrenula preko Kundrateka koji je u 29. minutu pogodio za vođstvo koje je trajalo samo dva minuta jer je za SAD izjednačio Slejter i to u situaciji s igračem manje na ledu.

Ipak, Češka taj propust nije skupo platila iako do kraja regularnog dijela i produžetaka više nije bilo golova.