OSTALI SPORTOVI

"Ledeni zmajevi" slavili protiv Emirata, nerealan rezultat u susretu Turkmenistana i Kuvajta

F. Fočo

Piše: R. Be.

26.2.2018

Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je i u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 3. divizije. "Ledeni zmajevi" slavili su u "Zetri" 6:1 protiv selekcije Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Bila je to nešto teža utakmica od one sa selekcijom Kuvajta, pa su naši hokejaši rezultat prelomili u trećoj četvrtini.

Prvu četvrtinu dobili smo 1:0, golom Amara Hadžihasanovića.

U drugoj četvrtini viđena su tri gola.

Najprije je Al Dhaheri izjednačio rezultat na 1:1, da bi Dino Čordalija i Mirza Omer pogodili u nastavku ove četvrtine. Na odmor se otišlo kod rezultata 3:1 za našu reprezentaciju.

Čordalija i Omer jedini su pogađali u posljednjem periodu. Dva gola postigao je Čordalija, jedan Omer i to je bilo dovoljno za još jednu visoku i sigurnu pobjedu "Ledenih zmajeva".

U drugom susretu odigranom u okviru ove grupe, Turkmenistan je deklasirao Kuvajt rezultatom 24:2.

Posljednje utakmice u grupi bit će odigrane u srijedu, BiH igra protiv Turkmenistana, a Kuvajt protiv Emirata.