Veliki preokret Bulsa: Imali minus 19, pa slavili s 14 poena razlike

Sjajan početak sezone za šesterostruke prvake

Derozan: Vodio Bulse do šeste ovosezonske pobjede. AFP

2.11.2021

Devet utakmica odigrano je protekle večeri u NBA ligi, a jedan od najuzbudljivijih odigrali su u TD Gardenu Boston Seltiksi i Čikago Bulsi.

Prva četvrtina bila je vrlo izjednačena (35:34), da bi Seltiks na poluvrijeme otišli sa skromnih osam razlike. U trećoj dionici otišli su na maksimalnih 19, ali su se Bulsi uspjeli vratiti i na kraju slavili s 14 poena razlike (114:128).

To im je bila šesta pobjeda ove sezone (6-1), u kojoj je ključnu ulogu odigrao Demar Derozan (DeMar DeRozan) s 37 ubačenih poena. Odličan je bio i Zek Lavin (Zach LaVine) s 26 koševa.

U već petom porazu Seltiksa (2-5), koji nisu dobro ušli u sezonu, istakao se Džejlin Braun (Jaylen Brown) s 28 poena, dok su Al Horford i Džejson Tejtum (Jayson Tatum) dodali po 20.

Od ostalih rezultata istaći ćemo neočekivan domaći poraz Njujork Niksa od Toronto Reptorsa (104:113), koji je domaćinu bio drugi ove sezone (5-2)

Reptorsi su, s druge strane, stigli do pete pobjede (5-2), do koje ih je predvodio Ou Džej Anunobi (OG Anunoby) s 36 ubačenih poena.

Trej Jang (Trae Young) je s 26 koševa vodio Atlanta Hokse do pobjede nad Vašington Vizardsima (118:111), dok su 23 poena Nikole Jokića nisu bila dovoljna Denver Nagetima da izbjegnu poraz u gostima kod Memfiz Grizlisa (106:97).