Košgeterski rekord karijere sa 59 poena je postavio kamerunski centar koji je razbio Jutu u Pensilvaniji

Odigrao je Embid simultanku sa Džezerima. Twitter

Piše: G. Š.

14.11.2022

Fantastiču utakmicu sinoć je odigrao centra Filadelfije Džoel Embid u pobjedi protiv Jute (105:98). Džoel Embid – saigrači 59:46. Košgeterski rekord karijere sa 59 poena je postavio kamerunski centar koji je razbio Jutu u Pensilvaniji. Bacio je jedan od najboljih igrača lige rukavicu Luki Dončiću u trci za MVP titulu.

Šut iz igre 19/28

Odigrao je Embid simultanku sa Džezerima. Statistika je bila brutalna. Za 36 minuta i 41 sekundi ubacio je 59 poena (šut iz igre 19/28). Jedino nije bio raspoložen za tri poena, pogodio je samo jednom iz pet pokušaja. Izveo je čak 24 slobodna bacanja, a bio je uspješan 20 puta. Falile su mu dvije asistencije za tripl-dabl. Imao je 11 skokova i osam asistencija, kao i čak sedam blokada.

Jedini dvocifreni košgeterski učinak kod tima iz Grada bratske ljubavi imao je još Tajris Maksi sa 18. Juta je imala čak petoricu sa 10+ poena, ali nije imala snage da se odupre u finišu fantastičnom Embidu. Vodio je tim iz Solt Lejk Sitija sa 94:92 na pet minuta prije kraja, ali su onda domaćini dodali gas i stigli do polovičnog učinka u šampionatu od po sedam pobjeda i poraza.

Denver lider Zapada

Malik Bizli je ubacio 18 poena, Lauri Markanen i Kolin Sekston po 15, Keli Olinjik 14, a Džordan Klarkson 12 poena.

Juti je ovo drugi vezani poraz, pa je sa prve pozicije na Zapadu pala na četvrtu. Denver je sada lider Zapada poslije pobjede nad Čikagom u Ilinoisu sa 126:103.