Premijeršip: Begović branio u pobjedi Burnemuta

AFP

Piše: N. Kr.

15.9.2017

Fudbaleri Burnemuta (Bournemouth) pobijedili su Brajton (Brighton) s 2:1 na otvaranju petog kola engleskog Premijeršipa.

Ekipa našeg Asmira Begovića upisala je prvu pobjedu i prve bodove, i to nakon preokreta na svom terenu protiv novajlije u ligi.

Naime, gosti su poveli u 55. minuti preko Marča (March) da bi nakon toga uslijedio veliki preokret. Prvo je za izjednačenje pogodio Surman u 67. minuti da bi samo šest minuta poslije veteran Defo (Defoe) pogodio za veliko slavlje domaćih.

AFP

Vrijedi istaći da je asistent za oba gola domaćih bio Ajb (Ibe).

Nakon ove pobjede Burnemut zauzima 19., pretposljednje mjesto na tabeli dok je Brajton na 14. mjestu sa samo jednim bodom više.  U sljedećem kolu Burnemut gostuje Evertonu dok će Brajton dočekati Njukasl (Newcastle).