Njukasl došao do pobjede

Detalj s utakmice. AFP

A. Vatreš

6.2.2021

U susretu 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Njukasl Junajted je pobijedio Sautempton s 3:2 nanijevši "Svecima" peti uzastopni ligaški poraz.

Njukasl je vodio 2:0 i 3:1, no gosti su smanjili na 3-2, a premda su od 50. minute imali igrača više, a posljednjih 15 minuta i dva igrača više, nisu uspjeli izjednačiti.

Strijelci za tek drugu pobjedu "Svraka" u posljednjih 11 kola bili su Žozef Vilok (Joseph Willock) - 16', te Miguel Almiron - 26', 45+4', dok su pogotke za Sautempton zabili Takumi Minamino - 30') i Džejms Vord-Prous (Jamaes Ward-Prowse) - 48'.

Njukasl je od 50. minute igrao bez isključenog Džefa Hendrika (Jeff Hendrick), a u 75. minuti je teren zbog ozljede napustio i Fabijan Šar (Fabian Schar), a Stiv Brus (Steve Bruce) više nije imao pravo na izmjene, prenosi Hina.

Barnli i Brajton su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 36. minuti golom Luisa Danka (Lewis Dunk), a izjednačio je Johan Gudmundson (Gudmundsson) u 53. minuti.