Sa četiri pogotka oslabljeni "Rosoneri" napunili su mrežu domaćeg tima

Kesi večeras bio dvostruki strijelac. AFP

M. K.

22.12.2021

Dvije utakmice 19. kola Serije A odigrane su večeras od 20:45 sati, a uzbuđenja nije nedostajalo.

Empoli je ugostio oslabljeni sastava Milana koji je i pored neigranja nekoliko prvotimaca (Ibrahimović, Rebić, Kjaer, Leao...) sjajno odigrao i slavio s 2:4.

Pogotke za goste redom su zabijali dva puta Frank Kesi (Franck Kessie), u 12. i 42. minuti, Alesandro Florenci (Alessandro Florenzi) u 42, te Tio Hernandez (Theo Hernandez) u 69. minuti meča, dok su kod domaćeg sastava precizni bili Nedim Bajrami i Andrea Pinamonti u 18. i 85. minuti meča.

Rade Krunić igrao je posljednjih desetak minuta za sastav Milana.

U drugom meču Napoli je ugostio Speciju i bio ulozi velikog favorita, međutim tako nisu mislili i gosti koji su priredili pravu senzaciju u Napulju.

Povela je Specija i to autogolom Huana Hesusa (Juan Jesus) u 37. minuti, a do finiša meča gosti nisu imali udarca u okvir gola Napolija, ali su uspjeli da sačuvaju svoju mrežu netaknutom.