Pjanić se na društvenim mrežama pohvalio prvim trofejem u dresu Bešiktaša

Pjanić s trofejem Superkupa. Instagram

M. K.

5.1.2022

Fudbaleri Bešiktaša osvojili su Superkup Turske u duelu odigranom u Dohi protiv Antalijaspora, i to tek nakon boljeg izvođenja penala.

Regularnih 90 minuta završeno je 1:1, a tako je bilo i nakon dodatnih produžetaka.

Bešiktaš poveo je golom Hačinsona (Atiba Hutchinson) u 32. minuti, a za 1:1 je pogodio isti igrač kada je u 74. minuti postigao autogol. Ovo je deseti put da je Bešiktaš osvojio Superkup, a prvi put od 2006. godine.

Miralem Pjanić je igrao do 68. minute za Bešiktaš, dok je u gostujućem timu do 64. minute nastupio bh. veznjak i povremeni bh. reprezentativac Deni Milošević.

Nakon utakmice Pjanić je na Instagramu storyju objavio nekoliko kratkih videa s proslave trofeja, te je objavio i fotografiju s trofejem Superkupa.