Drama za "Jorgandžije": Navijači napali Atletikov autobus, Simeone pobjesnio

Napadnut autobus Atletika. Screen/Youtube

I. Ć.

20.1.2022

Real Sosijedad izborio je mjesto u četvrtfinale Kupa kralja Španije nakon što su pred svojim navijačima savladali Atletiko Madrid sa 2:0.

Adnan Januzaj je u 33. minuti nadskočio dvojicu odbrambenih igrača madridske ekipe i glavom savladao Jana Oblaka.

U 47. minutu je norveški napadač Aleksandar Sorlota (Alexandre Sorloth), koji je iskoristio grešku Felipea. Oduzeo mu je loptu i savladao Oblaka za konačnih 2:0.

Osim pobjede, treba istaći i ružne scene koje su se događale uoči samog dolaska Atletikovih fudbalera na sami stadion.

Naime, ogromna grupa domaćih navijača dočekala je goste te ih počastila nizom uvreda, a niti autobus nije prošao puno bolje koji je gađan jajima i svime što im se našlo pod rukom.

Trenera Dijega Simeonea razljutio je neprijateljski pozdrav te se u jednom trenutku sukobio s navijačima dok se autobus kretao.