Sarajevo poraženo od Horsena, sjajna predstava u drugom poluvremenu

Izabranici Aleksandra Vasoskog imali tri gola zaostatka

Sarajevo: Poraz od Horsensa. FK Sarajevo

I. Ć.

5.2.2022

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na prijateljskoj utakmici protiv danskog Horsena rezultatom 2:3.

Horsens je poveo odmah na otvaranju susreta. Poslije jednog prekida, lopta je nakon udarca glavom završila iza leđa Belmina Dizdarevića.

Igrala se 33. minuta kada je ponovo Bagarić bio u prilici, međutim, gol je viđen ipak na drugoj strani. Horsens je povećao vodstvo, a do odlaska na odmor, poslije još jednog prekida, postigli su novi gol za 0:3.

Sarajevo je dobru igru u drugom poluvremenu krunisalo golom u 60. minuti.

Đokanović je šutirao, igrač Horsensa rukom zaustavlja loptu i sudija pokazuje na bijelu tačku.

Loptu uzima Kapić i sigurnim udarcem matira bivšeg golmana Sarajeva, Mateja Delača, koji nosi dres danskog tima.

U 77. minuti novi gol. Strijelac je Velkoski, koji lijepim udarcem, lijevom nogom šalje loptu iza leđa Delača. Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata.