Upravo je Son najavio pobjedu nakon nepuna tri minuta igre

Son Hjeon-Min. Arhiva

G. Š.

9.4.2022

U posljednjem subotnjem meču 32. kola engleske Premier lige Totenhem je upisao ubjedljivu pobjedu (4:0) na gostovanju Aston Vili, uz het-trik Son Hjeon-Mina (Heung-min). Upravo je Son najavio pobjedu nakon nepuna tri minuta igre, nakon što je natrčao na  odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora i odlično šutirao za vodstvo.

Na drugi gol se čekalo do 50. minuta. Dejan Kuluševski (Kolusevski) je nakon dobrog solo prodora dobro šutirao, a Martinez nije imao nikakve šanse.

U 66. minutu, Hari Kejn (Harry Kane) je lijepo proigrao Sona koji pogađa za 3:0, a samo pet minuta kasnije, Kuluševski bilježi asistenciju, a Son treći gol na ovom meču. Totenhem je u 31 utakmici osvojio 54 boda, što ga sada stavlja na četvrto mjesto na tabeli. Aston Vila je doživjela četvrti vezani poraz i na 12. mjestu ima 36 bodova.