Kopenhagen odolio Mančester sitiju, "Građani" promašili i penal

Tim Pepa Gvardiole od 30. minute igra s fudbalerom manje

Griliš: On i saigrači propustili nekoliko dobrih prilika. AP

11.10.2022

Prvak Danske Kopenhagen uspio je odbiti nalete Mančester sitija i izvući vrijedan bod (0:0) u utakmici 4. kola grupne faze Lige prvaka.

"Građani" su očekivano od samog početka krenuli sa napadima, a već u 11. minuti došli su do pogotka, ali je on, nakon intervencije iz VAR sobe, poništen zbog igranja rukom Rodrija.

U 25. minuti Siti je dobio odličnu priliku da povede. Rijad Marez (Riyad Mahrez) je namjestio loptu na bijelu tačku, ali Alžirac nije bio precizan.

Pet minuta kasnije gosti iz Engleske su se našli u problemu, pošto je Serhio Gomez (Sergio) dobio direktan crveni karton. Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Siti je i u nastavku kreirao nekoliko dobih prilika, dva puta je zaprijetio Kevin De Brujne (De Bruyne), ali nije uspio doći do gola. Danski prvak je mogao kazniti promašaje "Građana" kada je u 90. minuti Marko Stamenić bio u sjajnoj šansi, ali lopta je prošla pored desne stative.

U okviru ove grupe G svoj meč 4. kola trebaju odigrati Borusija Dortmund i Sevilja.