Inter slavio pobjedu protiv Udinesea, Džeko odigrao cijeli meč

Inter je ovom pobjedom izbio na drugo mjesto tabele Serije A. Twitter

N. Ridžal

18.2.2023

Fudbaleri Intera slavili su pobjedu protiv Udinesea kod kuće sa 3:1 u 23. kolu Serije A.

Ekipa našeg kapitena Edina Džeke je povela u 20. minuti pogotkom Romelua Lukakua iz penala. Taman kada se činilo da će na poluvrijeme s prednošću ukazao se Lovrić koji pogađa za izjednačenje od 1:1.

Domaćin je u nastavku uspio vratiti prednost nakon brze kontre koju je uzrokovala greška igrača Udinesea. Isak Sakses (Success) je bio sebičan, a Udinese je zbog toga kažnjen. Dimarko (Dimarco) je dodao do Mikitarijana (Mkhitaryan), a Armenac sjajno iz prve pogodio pored Silvestrija.

Konačnih 3-1 postavio je Lautaro Martinez u 89. minuti iskupivši se za veliki raniji promašaj u situaciji jedan na jedan.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko je odigrao cijelu utakmicu, ali na žalost se nije upisivao u strijelce.

Interu nakon ove pobjede slijedi prva utakmica osmine finala u Ligi prvaka protiv Porta. Meč se igra na Meaci u srijedu od 21:00.