BUNDESLIGA

Majstorije Adejemija i Rojsa, Dortmund nastavio veliki niz

Tim Edina Terzića vezao osmu pobjedu i izjednačio se na vrhu s Bajernom i Union Berlinom

Slavlje Adejemija, Rojsa i saigrača. Twitter

19.2.2023

Borusija Dortmund nastavila je veliku pobjedničku seriju.

Tim Edina Terzića stigao je do osmog uzastopnog trijumfa u svim takmičenjima, a šestog u Bundesligi, nakon što je večeras u okviru 21. kola slavio protiv Herte s 4:1.

Karim Adejemi (Adeyemi) je u majstorskim golom petom u 27. minuti doveo "Milionere" u vodstvo, a potom je pet minuta kasnije asistirao Donijelu Malenu (Donyell) za 2:0.

Gosti iz Berlina vratili su se u meč u 47. minuti golom Lukasa Tuzara (Lucas Tousart).

Ipak, Dortmund je uspio završiti posao u završnici. Prvo je Marko Rojs (Marco Reus) iz slobodnog udarca u 74. minuti povisio na 3:1, a tačku na "i" stavio je Julijan Brandt (Julian) u 90. minuti.

Dortmund se večerašnjom pobjedom izjednačio s Bajernom i Union Berlinom, te sada sve tri ekipe imaju po 43 boda.