Mančester junajted u spektakularnoj utakmici slavio protiv Barcelone

Rasplamsala se borba poslije gola Freda

Mančester junajted slavio pobjedu protiv Barcelone. Twitter

N. R.

23.2.2023

Fudbaleri Mančester junajteda su se plasirali u osminu finala Evropske lige nakon što su slavili pobjedu od 2:1 na Old Trafordu protiv Barcelone.

Prvi meč je prije sedam dana završen rezultatom 2:2.

Domaćin je bolje počeo i imao je veliku šansu već u trećoj minuti da povedu na meču, kada je Ter Štegen sjajno zaustavio udarac Brune Fernandeša.

U 16. minuti Bruno je oborio u duelu Baldea, koji je izlazio iz kaznenog prostora, a sudija Turpan bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Sa 11 metara siguran je bio Levandovski i tako svoju ekipu doveo u vodstvo od 0:1.

Na samom startu drugog poluvremena Junajted je poravnao na 1:1, te vratio stvari na sami početak.

Domaći su odigrali sjajnu akciju, Bruno Fernandes je bio asistent, a gol za 1:1 i veliko slavlje domaćih navijača postigao je Fred.

Rasplamsala se borba poslije gola Freda. I jedni i drugi su krenuli po pobjedu.

Domaćin je preokrenuo rezultat u 73. minuti, kada je na jednu odbijenu loptu natrčao Antonijo, koji sa nekih 14 metara posprema u mrežu, za konačnih 2:1.