Rafael Leao poveo Milan do pobjede: Nastavljaju utrku za Ligom prvaka

San Siro je svjedočio još jednoj nevjerovatnoj partiji Portugalca

Leao: Postigao dva gola. AP

23.4.2023

San Siro je bio svjedok još jedne nevjerovatne partije mladog Rafaela Leaa. Milan je u okviru 31. kola ugostio Leće, a rezultat na kraju utakmice je glasio 2:0.

Oba gola su bila djelo odličnog Portugalca. Prvi je postigao u 40. minuti, nakon što je odlično skočio poslije kornera Sandra Tonalija.

U 75. minuti je Leao postavio konačnih 2:0. Krenuo je u trk, igrači Lećea ga nisu mogli stići, jedan dodatni dribling i udarac koji je golmana Falkonea (Falcone) ostavio nepomičnim, a lopta je završila u mreži.

Milan nastavlja borbu za Ligu prvaka. Trenutno su 5. sa 56 bodova, isto koliko ima i Roma, ali imaju i utakmicu više od Vučice.

Leće je 16. sa 28 bodova i preostaje im žestoka borba za opstanak do kraja sezone.