SERIJA A

Murinjovi ratnici "preslušali" prvaka: Glupost Politana i gol za pamćenje Pelegrinija obilježili susret

Rimska "Vučica" je ovom pobjedom preskočila svog današnjeg protivnika

Pelegrini: Postigao gol za pamćenje. Platforma X

23.12.2023

Fudbaleri Rome su u derbi susretu 17. kola italijanske Serije na stadionu Olimpiko pobijedili Napoli rezultatom 2:0.

Rimska "Vučica" je ovom pobjedom preskočila svog današnjeg protivnika, a može se reći da joj ju je poklonio krilni fudbaler napuljske ekipe Mateo Politano.

Igrala se 66. minuta susreta, kada ga je Zalevski zaustavio u kontri, a Politano je nogom zamahnuo u njegovom pravcu, te čini se malo ga i zakačio. Sudija Kolombo je bio u blizini i imao je prilike vidjeti to, te mu je pokazao direktan crveni karton.

Deset minuta kasnije stigla je još veća kazna - primljeni pogodak. Lorenco Pelegrini je sjajnim udarcem u padu matirao Merea, koji je ukopan u mjestu posmatrao kako mu lopta ulazi u gol.

Nakon Politana, u 86. minuti isključen je i Viktor Osimhen, nakon što je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Konačni rezultat postavio je Romelu Lukaku duboko u sudijskoj nadoknadi.

Roma je sada 6. sa 28 osvojenih bodova, što je za jedan više od njihovog večerašnjeg rivala, koji se muči ove sezone, nakon što su Napolitanci prošle sezone dominantno osvojili titulu.