AGONIJA "PLAVIH"

Široki Brijeg savladao Željezničar: Tim s Grbavice i dalje ne zna za bod na gostovanjima

Željezničar je prvi put opasnije zaprijetio tek u 85. minuti, ali je šut Dženana Haračića otišao pored gola

Široki Željo - Avaz
+2

26.2.2024

Fudbaleri Širokog Brijega pobijedili su Željezničar u meču 20. kola Wwin lige BiH sa 2:0.

Širokobriježani su bili bolji rival na utakmici koja je odigrana 24 sata nakon prvobitnog termina zbog vremenskih nepogoda. Na prvu pravu priliku čekali smo do 12. minute, kada je Ivan Pranjić izašao sam pred Vedada Muftića koji je dobro reagovao nakon istrčavanja s gola.

Lopta je otišla u korner, a nakon centaršuta iz ugla Muftić je ponovo reagovao. Ovog puta je zaustavio šut Ilije Mašića.

Široki je šansom otvorio i drugo poluvrijeme, ali pokušaj Danijela Lukića izblokirao je Vahid Selimović.

A onda 58. minut. Luka Marin je poslao sjajnu loptu s lijeve strane, odbrana Željezničara je zakazala, a Mihael Kuprešak nije propustio ovaj zicer.

Željezničar je prvi put opasnije zaprijetio tek u 85. minuti, ali je šut Dženana Haračića otišao pored gola. U finišu meča rezervista Petar Mišić riješio je ovjerio trijumf svog tima nakon velike greške Andrije Drlje.

Širokobriježani su došli do vrijedna tri boda, dok je tim s Grbavice nastavio s lošim rezultatima na gostovanjima. Željezničar je i dalje bez boda van svoje Grbavice.

Široki Brijeg je 6. tim lige sa 28 bodova, dok je Željezničar ostao na 9. mjestu s osam bodova manje.

Širokobriježani u narednom kolu gostuju Igmanu iz Konjica, a prethodno će odigrati i meč četvrtfinala Kupa BiH protiv Veleža. S druge strane, Željezničar očekuje sarajevski derbi.