ENGLESKA

Liverpul pobijedio Šefild: Utakmica bila prekinuta zbog iftara, Salahu se pridružio i Ahmedhodžić

Scena s Enfilda. Screenshot

4.4.2024

Utakmica 31. kola engleske Premijer lige između Liverpula i Šefilda (3:1) bila je prekinuta nakratko kako bi fudbaleri iftarili.

Igračima Liverpula Mohamedu Salahu i Ibrahimu Konateu se pridružio reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić.

Inače, od 2021. godine je na snazi sporazum u engleskom fudbalu koji fudbalerima omogućava da iftare tokom mečeva.

Kada je riječ o utakmici, Liverpul je poveo u 17. minuti kada je nakon greške Ive Grbića pogodio Darvin Nunjez (Darwin Nunez).

Šefild je izjednačio u 58. autogolom Konora Bredlija (Conor Bradley), ali nije mogao do boda.

Aleksis Mekalister (Alexis MacAllister) je dao gol u 76., a pitanje pobjednika riješio je Kodi Gakpo (Cody) u 90. minuti susreta.

"Redsi" su se nakon ove pobjede vratili na čelo tabele sa 70 bodova, dva više od Arsenala i tri više od Mančester sitija.