BUNDESLIGA

Bajern imao dva gola prednosti, pa izgubio od fenjeraša: Hladi se šampanjac u Leverkuzenu

Ovom pobjedom, a i porazom Bajerna, "Apotekari" imaju čak 16 bodova prednosti šest kola prije kraja

Trka za titulu se bliži kraju. Platforma X

6.4.2024

Fudbaleri minhenskog Bajerna poraženi su na gostovanju kod Hajdenhajma rezultatom 3:2 u 28. kolu njemačke Bundeslige i tako su praktično zatvorili vrata za bilo kakav povratak u borbu za titulu.

Vodili su Bavarci 2:0 na poluvremenu golovima Herija Kejna (Harry Kane) u 28. i Serža Gnabrija (Serge Gnabry) u 45. minuti, ali su domaći uspjeli napraviti nevjerovatan povratak.

Samo šest minuta je Hajdenhajmu u drugom dijelu bilo potrebno da poravnaju rezultat, a pogađali su Sesa (Sessa) i Klajndinst (Kleindienst).

Za potpuni preokret i horor na licima igrača Bajerna pogodio je Klajndinst, kome je to bio drugi pogodak na utakmici.

U istom terminu igrao je i Bajer Leverkuzen, koji je slavio na gostovanju u glavnom gradu protiv Uniona rezultatom 0:1.

Ključni pogodak postigao je Florijan Virc (Wirtz) u osmoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela, kada je pogodio s bijele tačke.

Ovom pobjedom, a i porazom Bajerna, "Apotekari" imaju čak 16 bodova prednosti šest kola prije kraja, što znači da već u sljedećem kolu mogu osigurati titulu Bundeslige, svoju prvu u historiji.