STARA MUŠTERIJA

Bajern Minhen izbacio Arsenal i plasirao se u polufinale Lige prvaka

S utakmice u Minhenu. AP

17.4.2024

Fudbaleri Bajern Minhena pobijedili su Arsenal s 1:0, te se s ukupnih 3:2 plasirali u polufinale Lige prvaka.

Nakon što je na Emirejtsu bilo 2:2, Bavarci su večeras na svojoj Alijanc Areni bili bolji zahvaljujući pogotku Džošue Kimiha (Joshua Kimmich) u 63. minuti susreta. Gol pogledajte OVDJE.

Rafael Gerero (Raphael Guerreiro) je centirao s lijeve strane, a Kimih je glavom zakucao loptu u mrežu Arsenala.

Prije gola Kimiha, Bajern je imao svoju najbolju šansu u 47. minuti kada je Leon Gorecka (Goretzka) pogodio stativu.

Prethodno je u 31. minuti Gabrijel Martineli (Martinelli) bio "oči u oči" s Manuelom Nojerom (Neuer), ali mu je golman Bajerna zaustavio pokušaj.

Bajern Minhen će u polufinalu igrati s boljim iz duela Mančester sitija i Real Madrida.