Kraj za Džeku i Krunića: Penali došli glave Fenerbahče

Olimpijakos će u polufinalu igrati protiv Aston Vile koja je eliminisala Lil

Detalj s meča Fenera i Olimpijakosa. AP

18.4.2024

Fudbaleri Fenerbahčea završili su takmičenje u Konferencijskoj ligi nakon što su poslije penala ispali od Olimpijakosa (3:4).

Fener je nadoknadio zaostatak iz prvog susreta (3:2) i u Istanbulu imao 1:0 do penala. Turski tim je do prednosti doveo Irfan Džan Kahvedži (Can Kahveci) koji je pogodio u 11. minuti susreta.

To je bio i jedini pogodak na meču, a pobjednika su odlučivali penali, a tu su bili bolji igrači grčkog tima.

Inače, Džeko je ovaj meč odigrao do 74., dok je Rade Krunić priliku za igru dobio u 106. minuti.

Penale za Fenerbahče nisu iskoristili Dušan Tadić, Džengiz Under (Cengiz) i Leonardo Bonući (Bonucci), dok su precizni bili Miči Bačuaji (Michy Batshuayi) i Aleksander Djiku (Alexander).

Na drugoj strani pogađali su El Kabi, Horta, Masouras, za razliku od El Arabija i Rodineija.

Olimpijakos će u polufinalu igrati protiv Aston Vile koja je eliminisala Lil (4:3), dok će drugi polufinalni par činiti Fiorentina, koja je bila bolja od Viktorije Plzen (2:0) i Klub Briž koji je izbacio PAOK (3:0).